HomeHaberler

Uludağda Bir Nakşi Tekkesi

Geçtiğimiz Cumartesi gününü Pazara bağlayan gece Kadir gecesi olarak ihya edildi. Tüm yurtta ve dünyada Müslümanlar bu bin aydan hayırlı geceyi

ŞEHİDİMİZ ERSAN KARDEŞİMİZ GİBİ BÜTÜN ŞÜHEDAMIZI RAHMETLE ANIYORUZ – 25.05.2016
Odur Maksut Odur Ma’bud – 26.11.2014
Kabir azabı hakkında hadisi şerif – 10.12.2014

naksi

Geçtiğimiz Cumartesi gününü Pazara bağlayan gece Kadir gecesi olarak ihya edildi. Tüm yurtta ve dünyada Müslümanlar bu bin aydan hayırlı geceyi hayırlarla eda edebilmek adına camilere ve Allah katında muteber veli zatların, ilmiyle amil hoca efendilerin dergahlarına, tekkelerine koştular.

İşte Uludağ Hüseyinalan Köyü yakınlarındaki Nakşi Tekkesi de bunlardan biriydi. Tekkede temel tasavvuf eserleri olan İmam-ı Rabbani Hazretlerinin “Mektubat”ı, Mustafa İsmet Garibullah Hazretlerinin “Risale-i Kudsiyye”si, Farsça, Arapça ve Osmanlıca olmak üzere alanında uzman hocaefendiler tarafından okutulmakta.

Müceddid Mahmud Efendi Hazretlerinin yaz aylarında irşad çalışmalarını sürdürdüğü Tekke, Kadir gecesinde ihvanları ve sevenleriyle dolup taştı. Bursa ve diğer illerden gelen misafirler iftar vaktine kadar namazlar, Kur’an tilaveti ve kıymetli hocaefendilerin sohbetlerinden istifade ettiler. Akşam namazı öncesi Mahmud Efendi Hazretleri misafirleri kabul etti. Kısa süreli bu ziyaretin ardından topluca kılınan akşam namazı ve sonrasında iftar yemeğine geçildi. Tekke aşı ile oruçlarını açan misafirler açık hava mescidinde teravih namazını da kılarak tekkeden ayrıldılar.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0